Loading...
Valencia V160 1/8 akustické husle + Opierka kubíče

Valencia V160 1/8 akustické husle + Opierka kubíče

Product ID:
21234
Condition:
Used
Quantity:
Not Specified
Price:
70.00 EUR
Shipping:
to negotiate shipping details.
Product Location: Slovakia
Returns:
This seller does not accept returns.
Payments:
OptionsFind Similar Products
Specification
Condition:Used
Description
English
Slovak
Translate

Children's violin - Valencia V160 1/8 acoustic violin (original price 90 EUR)
+ Backrest KUBH Black (original price 25 EUR)
+ Glued basic finger positions for learning.
+ For new violins from the store, take into account that there will be no mare set and the strings will be completely loosened and there is no rosin on the string or on the string.

Violin set for beginners from the V160 series. It contains 1/8 size violins, which are suitable for teaching violin in art schools and music circles. The top plate of the tool is made of solid spruce, the back plate and sides are made of solid maple. The maple neck is fitted with a maple, black fingerboard. The pegs and zero fret are made of ebony wood. Maple grasshopper. The backrest and End Pin are made of black maple. Natural color design with matte finish. The package also includes a hard suitcase, straw and rosin.

Detské husle - Valencia V160 1/8 akustické husle (pôvodná cena 90 EUR)
+ Opierka kubíček KUBH Black (pôvodná cena 25 EUR)
+ Nalepené základné pozície prstov pre učenie.
+ Pri nových husliach z obchodu počítajte s tým že tam nebude nastavená kobykla a struny budú úplne povolené a sláčik ani na sláčiku nie je žiadna kolofónia.

Husľový set pre začiatočníka zo série V160. Obsahuje husle vo veľkosti 1/8, ktoré sú vhodné pre účely vyučovania hry na husle v umeleckých školách a hudobných krúžkoch. Vrchná doska nástroja je vyrobená z masívneho smreku, zadná doska a boky sú z masívneho javora. Javorový krk je osadený javorovým, čiernym hmatníkom. Kolíčky a nultý pražec sú z ebenového dreva. Kobylka z javora. Opierka a End Pin sú z javora čiernej farby. Farebné prevedenie Natural s matnou povrchovou úpravou. Súčasťou balenia je aj pevný kufor, slák a kolofónia.

VIP Business Showcase