Loading...
Electrolux EXP26U338HW, mobilná klimatizácia

Electrolux EXP26U338HW, mobilná klimatizácia

Heating, Cooling and Air
Condition:
Used
Item ID:
1780
Quantity:
1
Price:
280.00 EUR
Shipping:
to negotiate shipping details.
Item Location: Slovakia
Returns:
The seller does not accept returns
OptionsAll items from this sellerSeller ratings & reviewsSearch for similiar items
Item Specification
Condition:Used
Item Description
English
Slovak
Translate

I am selling a few times used Electrolux EXP26U338HW mobile air conditioner, in 100% condition, bought on 12/30/2020, I am attaching an invoice, warranty card.
Mobile air conditioning functions: dehumidification, heating, fan and cooling, The device with a power input of 2,600 W falls into energy class A +, ie one of the most economical classes. Thanks to this, you will save considerable costs on energy consumption, cooling capacity 9000 BTU / h, cool a room with a size of 90 m3, noise level of 64 dB, timer and remote control.
For example, you can also select Silent Sleep mode at night.
If it is necessary to move mobile air conditioning, practical side handles can be used. The wheels on the underside also help with easy handling of the device.
I also add a window set to the air conditioning.

Predám párkrát použitú mobilnú klimatizáciu Electrolux EXP26U338HW, v 100% stave, kupovanú 30.12.2020, prikladám, faktúru, záručný list.
Mobilná klimatizácia funkcie: odvlhčovanie, kúrenie, ventilátor a chladenie, Zariadenie s príkonom 2 600 W sa radí do energetickej triedy A+, teda jednej z najúspornejších tried. Vďaka tomu ušetríte značné náklady na spotrebovanú energiu, chladiaci výkon 9000 BTU/h, ochladí miestnosť s veľkosťou 90 m3, hlučnosť 64 dB, časovač a diaľkové ovládanie.
V nočných hodinách si môžete napríklad zvoliť aj tichý režim Sleep Mode.
V prípade nutnosti premiestňovania mobilnej klimatizácie, možno využiť praktické postranné držadlá. Pre ľahkú manipuláciu s prístrojom pomôžu aj kolieska na spodnej strane.
Ku klimatizácii pridávam aj okennú sadu.