Loading...
Akustická gitara LAG Tramontane T70A Natural Satin

Akustická gitara LAG Tramontane T70A Natural Satin

Listing ID:
21160
Condition:
Used
Quantity:
Not Specified
Price:
170.00 EUR
Shipping:
to negotiate shipping details.
Product Location: Slovakia
Returns:
This seller does not accept returns.
Payments:
OptionsFind Similar Products
Specification
Condition:Used
Description
English
Slovak
Translate

Hello, I am offering for sale an almost unused LAG Tramontane T70A Natural Satin acoustic guitar in 100% undamaged condition.

The acoustic guitar has an Auditorium body shape. The body of the guitar is made of African Sapelle with a front plate of solid spruce. The whole body is made in a matte finish. A brownwood grasshopper with a black graphite string takes care of attaching the strings. The neck of the tool is made of mahogany, also in a matt finish. Like the bridge, the fingerboard is made of Brownwood and fitted with 20 Medium Jumbo frets. The neck scale is 650 mm and the width of the zero sleeper made of graphite is 43 mm. The head of the instrument is decorated with an inlay in the shape of the LAG logo and has three mechanics in matt black on both sides. Color design: Natural.

Together with the guitar, I offer a solid, undamaged protective case with straps, brand Face Bags (see photo).

If you are interested in the guitar or more information about it, do not hesitate to contact me at the given telephone number (in case I do not answer, feel free to write an SMS).

Only personal collection within Bratislava. Price agreement possible.

Dobrý deň, ponúkam na predaj takmer nepoužívanú akustickú gitaru LAG Tramontane T70A Natural Satin v 100% nepoškodenom stave.

Akustická gitara má tvar tela typu Auditorium. Telo gitary je vyrobené z afrického Sapelle s prednou doskou z masívneho smreku. Celé telo je zhotovené v matnom finiši. O uchytenie strún sa stará kobylka z dreviny Brownwood s čiernym grafitovým strunníkom. Krk nástroja je vyrobený z mahagónu, taktiež v matnom prevedení. Rovnako, ako kobylka, aj hmatník je vyrobený z dreviny Brownwood a osadený 20 pražcami typu Medium Jumbo. Menzúra krku je 650mm a šírka nultého pražca zhotoveného z grafitu je 43 mm. Hlava nástroja je zdobená intarziou v tvare loga LAG a po oboch stranách má umiestnenú trojicu mechaník v čiernom matnom prevedení. Farebné prevedenie: Natural.

Spolu s gitarou ponúkam pevné nepoškodené ochranné púzdro s popruhmi, značky Face Bags (viď foto).

V prípade záujmu o gitaru alebo viac informácií ohľadom nej, ma neváhajte kontaktovať na uvedenom telefónnom čísle (v prípade, ak neodpovedám, pokojne napíšte sms).

Len osobný odber v rámci Bratislavy. Dohoda o cene možná.

VIP Business Showcase